Studio Modelowania Sylwetki

Najskuteczniejsza metoda trwałej redukcji tkanki tłuszczowej

 

Na czym polega skuteczność zabiegu?

Fale ultradźwiękowe wzbudzone przez przetwornik wywołują w ośrodku ciekłym fale ciśnienia i podciśnienia o dużej prędkości. Te fale wywołują zjawisko kawitacji.
Jest to zjawisko fizyczne, które następuje wskutek zmian ciśnienia wewnątrz cieczy, wywołanych przez źródło dźwiękowe. Zmiany ciśnienia oddziałują na mikro pęcherzyki obecne w cieczach i w tkankach organicznych. Mikro pęcherzyki poddane ciągłym zmianom ciśnienia fali akustycznej zwiększają swoje wymiary aż do momentu, gdy ciśnienie zewnętrzne powoduje ich implozję, wzbudzając falę uderzeniową o dużej energii. Implozja milionów mikro pęcherzyków przypadających na 1 cm3 prowadzi do rozbicia znajdującej się obok tkanki tłuszczowej, ponieważ najpierw powoduje rozerwanie wiązań komórkowych komórek tłuszczowych (efekt rozpakowania). Następnie powoduje ona rozerwanie ściany komórkowej komórek tłuszczowych i wiązań włóknistych występujących w tkance tłuszczowej. Komórki tłuszczowe, które mają błonę bardzo podatną na działanie ciśnienia wywołanego przez mikropęcherzyki powstałe podczas kawitacji, ulegają rozbiciu (lysis komórek tłuszczowych) i uwalniają swoją zawartość.

Liposukcja ultradźwiękowa to metoda, która bezinwazyjnie i nie powodując efektów ubocznych pozwala wyszczuplić wybrane partie ciała. Dzięki tej metodzie możemy pozbyć się tkanki tłuszczowej z miejsc, które są dla nas wyjątkowo ważne a jednocześnie tradycyjnymi metodami trudno je odchudzić.

 

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?

Zazwyczaj efekt widoczny jest już po pierwszym lub jednym z pierwszych zabiegów serii. Dla pełnego efektu należy wykonać określoną ilość serii zabiegów (6 – 12 zabiegów co 5-7 dni). Wówczas rezultaty mogą być porównywalne z alternatywnymi bardziej inwazyjnymi zabiegami odchudzającymi i redukującymi tkankę tłuszczową.

Czas zabiegu na wybraną partię ciała to ok. 30 minut

Warto dodatkowo zastosować odpowiedni kosmetyk do użytku domowego, który wzmocni działanie zabiegu oraz korzystnie wpłynie na efekt końcowy.

 

 Przeciwwskazania do zabiegu:

  • choroby nerek, serca i wątroby
  • ciąża, laktacja
  • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory
  • miejscowe zaburzenia krążenia,
  • choroba Raynauda